Muistutus yhdistyksen tilinumerosta ja UltraCom Next

Muistutus yhdistyksen tilinumerosta ja UltraCom Next

Nyt kun vieraskorttiasiat yms. alkavat olemaan ajankohtaisia, niin muistakaa ettette maksa niitä jäsenmaksusta löytyvälle tilille. Kyseinen tili on Metsästäjäliiton keräilytili, josta jäsenmaksut tilitetään kootusti seuran tilille. Tällä tavalla pystymme reaaliaikaisesti seuraamaan maksettuja jäsenmaksuja. Seuran oma tilinumero löytyy jäsenalueelta.

Jäsenalueelle on lisätty myös uusi UltraCom Next -ryhmäkoodi, johon seuran koiranohjaajat voivat lisätä laitteensa, jotta kaikki ryhmään kuuluvat jäsenet näkevät yhdellä koodilla kaikki koirat. Tällä vältetään aikaisempi tunnusten kyselyrumba muun muassa hirvijahdissa. HUOM! Jotta UC-käyttäjä näkee Tracker-käyttäjän ja toisin päin, tulee olla ostettuna ristiinpaikannus-lisenssi. Ryhmäkoodit löydät jäsenalueelta.